Dôstojné vystúpenie našich hráčov na krajskom kole súťaže strených škôl v stolnom tenise jednotlivcov „SCOOLCUP 2008“, získali sme bronz.

Vo štvrtok, 4.12.2008 sa konalo krajské kolo SCOOLCUP-u, súťaže stredných skôl v stolnom tenise. Pezinok zastupovali gymnazisti – členovia STK ZŠ Na bielenisku Pezinok v zložení Kristián Križanovič, Ján Alexy, Martin Zaťko. Všetci traja svoje základné skupiny vyhrali a postúpili do vylučovacieho 64 členného pavúka. Všetci traja sa prebojovali až do štvrťfinále, teda medzi najlepších osem hráčov, kde nestačili na lepších súperov nasledovne :

Ján Alexy podľahol René Drinkovi po veľmi vyrovnanom boji 1:3 (9:11, 12:10, 9:11, 11:13)

Martin Zaťko podľahol Samuelovi Novotovi 0:3

Kristián Križanovič podľahol Tiborovi Sekerovi 0:3

Štvrtý člen klubu Vojtech Pícha bojoval za svoju školu – gymnázium Einsteinova v Bratislave. Tiež postúpil zo skupiny, ale v prvom kole narazil na slovenského juniorského reprezentanta Tibora Sekeru, ktorý ho z ďalších bojov vyradil

V každom prípade možno konštatovať, že našich zástupcov vyradili len najsilnejší hráči osmičky, čo možno jednoznačne považovať za úspech. Ešte lepší výsledok dosiahla dvojica Alexy-Zaťko v štvorhre. Skončili na 3. mieste, kde ich zastavila pred finále dvojica Brychta – Jordan. Chlapcom gratulujeme a zároveň ďakujeme za vzornú reprezentáciu.