Adam Brat víťazom 2. turnaja Slovenského pohára – nová Slovenská jednotka najmladších žiakov.

V sobotu, 25.10.2008 sa konal v Kežmarku druhý turnaj Slovenského pohára najmladších žiakov. Za STK Pezinok sa ho zúčastnili štyria chlapci – Adam Brat, Lukáš Válek, Martin Žigo a Martin Baka. Po víťazstve Adama Brata v Trnave sme s napätím očakávali, či dokáže svoj výkon zopakovať. Základnú skupinu vyhral Adam len so stratou jediného setu a kvalifikoval sa priamo do bojov o 1.-8. miesto. Vo vylučovacom II. stupni turnaja zdolal postupne Dávida Mikuša z Topoľčian a Michaela Pavlíka z Kysuckého Nového mesta, čím sa prebojoval do finále, ktoré bolo reprízou finále z Trnavy.  Stretol sa v ňom opäť s Jakubom Ševecom z Kysuckého Nového Mesta, úradujúcou jednotkou Slovenského rebríčka. Adam Brat po veľmi dobrom, zodpovednom a vyrovnanom výkone nedal Jakubovi prakticky žiadnu šancu a zdolal ho 3:0 na sety. Adam Brat sa stal víťazom aj druhého zo štyroch turnajov Slovenského pohára a vymenil na čele Slovenského rebríčka Jakuba Ševeca. Pezinok tak dobyl historický úspech v stolnom tenise. Od 1.1.2009 budeme mať v našom meste úradujúcu Slovenskú jednotku v kategórii najmladší žiaci a zároveň vedúceho hráča súťaže o Slovenský pohár. Adamovi gratulujeme a držíme palce do ďalších bojov.

Okrem Adama však veľmi pekne zabojovali aj ostatní chlapci. Bojovný výkon, aj keď bez vytúženej výhry podal Martin Baka. Martin Žigo a Lukáš Válek postúpili zo svojich základných skupín, Lukáš Válek dokonca bez straty setu. V konečnom poradí sa zaradili obaja do prvej 32-ky. Všetkým chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Pezinok.

Tréneri detí a mládeže STK Pezinok

ADAM BRAT zvíťazil na prvom turnaji SPM najmladších žiakov v Trnave

Skvelý úspech Pezinského stolného tenisu sme zaznamenali v sobotu 13.9.2008 na prvom bodovacom turnaji o Slovenský pohár najmladších žiakov, ktorý sa konal v Trnave. Náš najlepší hráč v tejto vekovej kategórii, súčasná Slovenská dvojka Adam Brat získal prvý krát zlato z celoslovenského podujatia. Už v základnej skupine prvej 16-ky zdolal okrem ťažkého súpera Nicolasa Pétera z Lučenca 3:1 aj ďalších dvoch súperov Adama Híľovského z Poproča a Patrika Pintéra z Veľkej Mače. Napriek počiatočnej nervozite podal Adam disciplinovaný výkon a z prvého miesta v skupine sa kvalifikoval priamo do bojov o 1.-8. miesto.

V štvrťfinále si poradil s Andrejom Kašajom z Námestova. O niečo tvrdší súboj zviedol s Matúšom Dikom takisto z Námestova, ktorého v semifinále zdolal 3:1. Finálový zápas so súčasnou Slovenskou jednotkou Jakubom Ševecom sľuboval od začiatku pekný športový zážitok. Adam má s týmto súperom síce pozitívnu bilanciu, ale posledný zápas, ktorý spolu odohrali na Satelitnom turnaji v semifinále s ním prehral. Adam začal zápas dobre i keď trochu nervózne, ale prvé dva sety po ťažkom súboji vyhral. Tretí set pomerne hladko vyhral Jakub Ševec, čo treba pripísať okrem dobrého výkonu súpera i na vrub Adamovej prílišnej nervozite, z ktorej pramenili zbytočné chyby. Adam medzi setmi zmobilizoval svoje sily a snáď prvý krát sa mu podarilo dôsledne plniť pokyny trénerov. Štvrtý set vyhral jednoznačne a mohol sa tešiť z celkového víťazstva.

Na turnaji sme mali okrem Adama ďalších troch chlapcov. Dobrý výkon podal Martin Žigo, ktorý postúpil zo skupiny a po dobrom výkone obsadil 25.-32. miesto. Svoj prvý zápas na celoslovenskom podujatí vyhral Lukáš Válek a obsadil v konečnom poradí 33.-40. miesto. Pekný výkon podal ja Martin Baka, ktorému sa síce nepodarilo vyhrať, ale svojou bojovnosťou súperom ukázal, že v budúcnosti s ním musia počítať ako s nebezpečným súperom.